הקורונה והשפעותיה על עולם השיווק הדיגיטלי

דף הבית מאמרים
עוד ידובר רבות על התקופה הזו שבה מיליוני אנשים ברחבי העולם נאלצו בבת אחת להיכנס לבתיהם, להסתגר לתקופה לא ידועה וללכת אל הלא נודע, וכל זאת בשל נגיף הקורונה שפקד את אוכלוסיית העולם.
אך מעבר לעובדה שהרשתות החברתיות וה-ZOOM הפכו להיות חלק בלתי נפרד מחיינו (וכל אחד יכול להעיד על עצמו שהוא סיים לראות לפחות שתי סדרות בנטפליקס) חל שינוי דרמטי אחד שמשפיע על כולנו והוא קשור לעולם שהולך ומתפתח מיום ליום: עולם השיווק הדיגיטלי.

מתחילת הקורונה חלה עלייה משמעותית של 37% בתנועה ברשתות החברתיות בפרט ובאינטרנט בכלל, כמות עצומה של גולשים ולקוחות פוטנציאליים פקדה את חנויות האינטרנט השונות והאתרים.
כל התנועה הזו, או בשפה המקצועית ה"טראפיק" הזה נחשף לעולם חדש, עולם שבו האדם שבבית לא צריך ללכת לשוק כדי לקנות את הפירות והירקות שהוא אוהב, עולם שבו מנגנון ההזמנות של פריט הלבוש שהזמנת השתדרג וכעת יגיד לך בכל רגע נתון היכן נמצא המשלוח שלך (נשמע לכם מוכר?), עולם שבו ארגונים גדולים וקטנים כאחד מבצעים תהליכי גיוס מרחוק, מוסדות אקדמיים מקיימים "ימים פתוחים" באינטרנט.. כבר הבנתם את הנקודה, כולנו גילינו שלא חייבים לצאת מהבית כדי לקיים את השגרה הרגילה והפעולות שעשינו בעבר, ניתן לנהל עולם ומלואו דרך הפלטפורמות הדיגיטליות!

לצד הטראפיק העצום שנמצא ברחבי המרשתת, זיהו המותגים, בעלי העסקים, הארגונים והחברות פוטנציאל לתועלת, ולפיכך עלו שאלות רבות, איך לפנות בעצם לקהל היעד שלי? איך להשיג את תשומת הלב המירבית של הקהל כדי שבתור מותג, ארגון, עסק או מפרסם אצליח להשיג את המטרות שלי? 
ובכן, יש תשובה לשאלות האלה:
בתקופת הקורונה נטילת האחריות והמושכות ניתנה למפרסמים עם ניסיון בתחום, כאלה שידעו לפרסם את השינויים בפעילות העסק/חברה, אותם מפרסמים ידעו להגיע לקהלים הנכונים עם האינפורמציה הנכונה.
כמו כן, עסקים רבים מצאו את עצמם בתקופת הקורונה סוגרים את החנויות בקניונים ומרכזי הקניות, ואלה ביצעו תהליך של המרה לחנויות אינטרנטיות, כלומר, מתן דגש וניתוב מירבי של התקציב לטובת עולם המסחר האלקטרוני (E – COMMERCE).

כלל אצבע שנשמר בתחילת הקורונה ברוב המקומות ותקף גם לעכשיו: בשום מצב ובשום מקרה, אסור להפסיק לפרסם, המשכיות הייתה ועודנה שם המשחק, גם אם העסק פעל בחתימה נמוכה, חשוב היה לשדר תמיד לקהלי היעד על נוכחות, וכך היה.
עסקים רבים העבירו את המסר שיש שירות לקוחות ונגישות או למשל זמינות מוצרים במשלוחים ובאיסוף עצמי, האינפורמציה הרלוונטית הועברה לקהלים הנכונים- אנשי המקצוע בנו להם קהלים מתאימים לקמפיין הממומן, שכללו נתונים גיאוגרפיים, דמוגרפיים וקישורים נכונים לרבות תחביבים ותחומי עניין ואותם הקהלים קיבלו את המסרים השונים בפלטפורמות מגוונות לרבות פייסבוק, אינסטגרם, גוגל, לינקדאין ועוד, כך המסר עבר בצורה הטובה ביותר.
דוגמא מעולה לכך היא מסעדה מוכרת שנעזרת בשירותי הדיגיטל שלנו, וזו נאלצה לסגור את שעריה בגלל ההנחיות ועברה למתכונת משלוחים, היא שיתפה איתנו את מועדון הלקוחות שלה ואלה קיבלו פרסומים רציפים על מערך משלוחים מיוחד שהוקם. מיותר לציין שהתוצאה לא איחרה לבוא עם לא פחות מ-150 משלוחים ומעלה בכל יום בשבוע ושביעות רצון, גם של הלקוח, וגם של הסועדים.

נכון לכתיבת מאמר זה (אפריל 2021) ישראל אחרי מבצע חיסונים מקיף שהקל על המשק והעסקים כרגע פתוחים, למרות החזרה לשגרה רבים מהעסקים החליטו להשקיע את רוב התקציב שלהם בקמפיינים ברשתות החברתיות ולהעמיק בהן את המעורבות בשיתוף פעולה עם חברות הדיגיטל השונות, מעורבות שהייתה גם לפני תקופת הקורונה אך התגברה באופן משמעותי אחריה.

הממשק בין המותגים, בעלי העסקים, החברות והארגונים לחברות הדיגיטל הפך ליום-יומי, עם קמפיינים שונים ומגוונים שמתוחזקים באופן שוטף וכוללים עדכונים על משרות חדשות לגיוס, מבצעים חדשים בעסקים, הטבות לחוגגים באולמות אירועים, מבצעים בבתי מלון, פסטיבלים ומסיבות שמתקיימות וכל אלה מפורסמים לקהלים הרלוונטיים.

עם התנהלות נכונה, אורך רוח, ניהול תקציב, שיתוף מידע הסתגלות למצב וניהול סדר עדיפויות נכון, העסקים, החברות והארגונים ידעו לנצל את המשבר ולהפיק ממנו את המיטב. היום, זמן קצר אחרי החזרה לשגרה הם לוקחים חלק משמעותי בפרסומים ומצליחים להגיע לקהלי היעד עם מעורבות גבוהה שמביאה לתוצאות והישגים.

הכותב הוא חגי פנחסי, סמנכ"ל לקוחות בחברת SAFRA. 
חברה לפרסום דיגיטלי המתמחה בשיווק ברשתות חברתיות פייסבוק ואינסטגרם לצד קידום אתרים ב-GOOGLE, המשרד פועל משנת 2014 מורכב מאנשי צוות בעלי ניסיון רב שחיים ונושמים דיגיטל ומתמחים כל אחד ואחת בתחומים שונים בין לקוחות החברה תמצאו חברות אופנה מובילות, חברות קמעונאות גדולות במשק, מסעדות מובילות, בתי מלון ועוד.
למאמר הקודם חזרה למאמר הבא
לקוחות מספרים עלינו
צרו איתנו קשר
מעוניינים בשירותים שלנו?
תודה על פניתכם
הודעתך התקבלה במערכת,
נציגינו יחזורו אליכם בהקדם.